Dnes sa za účasti ministra zdravotníctva Tomáša Druckera uskutočnilo slávnostné otvorenie novo zrekonštruovaných priestorov II. gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB.

titulná foto
Obrázok ku správe: Dnes sa za účasti ministra zdravotníctva Tomáša Druckera uskutočnilo slávnostné otvorenie novo zrekonštruovaných priestorov II. gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB.
 Po rozsiahlej rekonštrukcii boli dnes slávnostne otvorené zmodernizované priestory gynekologicko-pôrodníckej kliniky v Ružinove. V rámci rekonštrukcie boli kompletne prerobené sociálne zariadenia, sprchy sú vybavené bezbariérovým vstupom, vymenila sa podlaha, zriadila sa mliečna kuchynka. Rekonštrukcia tohto oddelenia bola na úrovni takmer 165 000 EUR.
„Modernizácia týchto priestorov bola pre nás prioritou, minulý rok sa na gynekologicko-pôrodníckej klinike v Ružinove narodilo 2 560 detí, tento rok je to 2 730 detí. Pôrodnosť na gynekologicko pôrodníckej klinike v Ružinove má stúpajúcu tendenciu, čo skutočne svedčí o kvalite poskytovania zdravotnej starostlivosti,“ povedal generálny riaditeľ Univerzitnej nemocnice Bratislava Juraj Kovács. Zároveň sa poďakoval celému tímu gynekologicko - pôrodníckej kliniky v Ružinove, sestrám, zdravotníckemu personálu na čele s pánom prednostom Záhumenským a pánom primárom Papcunom.
Koncept rozvoja gynekologicko – pôrodníckej oblasti v rámci Univerzitnej nemocnice Bratislava bude v budúcom roku pokračovať aj na ďalších pracoviskách na Kramároch a Antolskej. Na klinike na Kramároch sa realizuje rekonštrukcia JIS oddelenia a tiež sa prerábajú kúpeľne, ktoré slúžia na umývanie bábätiek. Bolo zakúpené aj prístrojové vybavenie do všetkých troch gynekologicko-pôrodníckych kliník, špeciálne ultrazvuky, fetálne monitory a laparoskopické zostavy. Inkubátory, ktoré dokážu zachrániť a skvalitniť život deťom, boli umiestnené na klinikách Kramárov a Petržalky.
„V Univerzitnej nemocnici Bratislava sa ročne vykoná 8 000 pôrodov, čo z nás robí nemocnicu s najväčším počtom narodených detí na Slovensku. Komfort  rodičiek, mamičiek a ich bábätiek je pre nás veľmi dôležitý a preto verím, že tieto priestory budú vytvárať nielen estetické, ale predovšetkým účelné prostredie pre budúce mamičky. Som presvedčený o tom, že vynovené priestory spolu s prácou špičkových odborníkov dokážu ešte viac skvalitniť služby, ktoré naša klinika poskytuje“, povedal medicínsky riaditeľ Univerzitnej nemocnice Bratislava Tomáš Heger.titulná foto

IMG_9640

IMG_9649

IMG_9651