Nový ultrazvukový prístroj pre našich najmenších

gordana 2
Obrázok ku správe: Nový ultrazvukový prístroj pre našich najmenších
Umelkyňa Gordana Turuk, ktorá sa niekoľko rokov venuje charitatívnym projektom, sa tentokrát rozhodla pomôcť bábätkám na novorodeneckom oddelení v Petržalke. V spolupráci s vedením Univerzitnej nemocnice Bratislava vyhlásila zbierku na nákup ultrazvukového prístroja pre vyšetrenie novorodencov. Tento prístroj je určený hlavne na diagnostiku ochorení srdca, obličiek, mozgu a zažívacieho systému  u novorodencov.  Na jednotke intenzívnej starostlivosti  Novorodeneckej kliniky M.Rusnáka SZU a UNB je nevyhnutným pomocníkom pri vyšetrení kriticky chorých a nezrelých novorodencov priamo v inkubátore. Pomocou neho je možné u predčasne narodených detí diagnostikovať život ohrozujúce komplikácie. Včasná diagnóza a správna liečbu môže zvýšiť šancu týchto malých pacientov na prežitie bez následkov. 
„Mám obrovskú radosť z toho, že  práve novorodenecké oddelenie v Nemocnici v Petržalke je súčasťou tejto krásnej myšlienky, pomôcť tým najdôležitejším, tým, ktorí to najviac potrebujú, našim najmenším. Chcem sa poďakovať za celé novorodenecké oddelenie Nemocnice sv. Cyrila a Metoda v Bratislave, všetkým, ktorí sa rozhodli podporiť  túto ušľachtilú myšlienku a prispieť aj takto k zlepšeniu zdravotnej starostlivosti týchto detičiek“, povedal na slávnostnom galavečeri generálny riaditeľ Univerzitnej nemocnice Bratislava, Juraj Kovács.
Na filantropickom večeri New Spirit of Love sa podarilo vyzbierať 59 100 EUR, za ktoré bude tento prístroj zakúpený.
Prednostka kliniky doc.MUDr.Darina Chovancová CSc. vyjadrila svoju vďačnosť slovami: „V mene našich pacientov a ich rodičov úprimne ďakujeme za úžasnú pomoc pri získaní prostriedkov na zakúpenie UZV prístroja.  Zároveň je pre nás veľkou poctou, že získame aj cenné umelecké dielo, ktoré plánujeme umiestniť do vstupných priestorov novorodeneckej intenzívky.“


gordana 1