Predseda vlády SR Peter Pellegrini spolu s ministerkou zdravotníctva Andreou Kálavskou dnes navštívili Nemocnicu akademika L. Dérera na Kramároch

titulna foto
Obrázok ku správe: Predseda vlády SR Peter Pellegrini spolu s ministerkou zdravotníctva Andreou Kálavskou dnes navštívili Nemocnicu akademika L. Dérera na Kramároch
Priemiér SR Peter Pellegrini spolu s ministerkou zdravotníctva Andreou Kálavskou dnes navštívili nemocnicu na Kramároch, oddelenie Centrálneho príjmu a II. Neurologickú kliniku LF UK a UNB, kde sa v súčasnosti realizuje rozsiahla a veľmi komplexná rekonštrukcia priestorov týchto pracovísk. Na záver si boli pozrieť aj Novorodenecké oddelenie.
Štát zainvestoval do Univerzitnej nemocnice milióny EUR. Tieto prostriedky slúžia predovšetkým na obnovu priestorov nemocnice, nákupu prístrojové vybavenia, či zdravotníckej techniky.
"Mal som možnosť prejsť osobne stavenisko centrálneho príjmu. Ľudia už budú so svojimi ťažkosťami prijatí v moderných priestoroch a nebudú tu stáť v tých smutných chodbách, ktoré už príchodom do nemocnice vzbudzujú strach," povedal po prehliadke nemocnice premiér SR Peter Pellegrini. Doplnil, že s ministerkou si pozrel nielen vynovené časti nemocnice, ale i tie, do ktorých sa za posledných 20 rokov skoro vôbec neinvestovalo.
Za posledný rok bolo zrealizovaných niekoľko rekonštrukcií priestorov, ktoré viedli k zvýšeniu kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti a komfortu nielen našich pacientov, ale aj samotného personálu nemocnicu. Zmodernizovali sa priestory II. gynekologicko-pôrodníckej kliniky LF UK a UNB v Ružinove, zrekonštruovala sa JIS na Novorodeneckom oddelení na Kramároch, plánovaná je rozsiahla rekonštrukcia operačných sál v nemocnici na Kramároch, v Ružinove aj v Petržalke a tiež komplexná rekonštrukcia Kliniky úrazovej chirurgie v nemocnici Kramáre.
„V najbližších dňoch investujeme 15 miliónov eur do rekonštrukcie Univerzitnej nemocnice Bratislava,“ oznámila ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská. Rozsiahle nákupy prístrojov čakajú tiež celú Univerzitnú nemocnicu v Bratislave, ako povedala pani ministerka zdravotníctva, do prístrojového vybavenia by sa malo investovať ďalších 15 miliónov EUR.
Vysoko špecializované prístrojové vybavenia, ktoré dokáže poskytnúť kvalitné vyšetrenie a spĺňa náročné požiadavky modernej starostlivosti o zdravie sú tiež súčasťou Univerzitnej nemocnice Bratislava. Za posledný rok sa zrealizovalo niekoľko  verejných súťaží na nákup prístrojového vybavenia. UNB dlhodobo potrebovala obnovu CT prístrojov, ktoré boli centrálne vyobstarávané Ministerstvom zdravotníctva. CT prístroje budú umiestnené  v nemocnici Kramáre, Ružinov a Petržalka. Do nemocníc boli dodané monitory vitálnych funkcií a inkubátory. Pre tretí a  štvrtý kvartál sú plánované dodania RTG prístrojov a C ramien, operačných stolov, angiografu a na Kliniku ORL v Petržalke operačný mikroskop. Univerzitnej nemocnici bola dodaná počítačová technika, ktorú ministerstvo zdravotníctva obstaralo centrálne. Na jednotlivé pracoviská UNB bolo dodaných 3 220 počítačov v hodnote 5,3 mil. EUR.
Generálny riaditeľ nemocnice poďakoval predsedovi vlády SR a pani ministerke za ich podporu a na tlačovej konferencii hovoril aj o budúcnosti Nemocnice Kramáre.
„Nemocnica Kramáre je plnohodnotnou súčasťou Univerzitnej nemocnice Bratislava so špičkovými pracoviskami, skvelými odborníkmi a personálom, ktorí pomáha našim pacientov. Nie je náhoda, že sa stretávame práve na tomto mieste z ktorého by som veľmi rád chcel zdôrazniť skutočnosť, že nemocnica Kramáre tu bude minimálne dovtedy, pokiaľ nebude uvedená do prevádzky nová univerzitná nemocnica Rázsochy,“ povedal generálny riaditeľ Univerzitnej nemocnice Bratislava Juraj Kovács.

Prezentácia (PDF)
 

titulna foto

248bf43b-db1b-4fac-a77b-e2bff5146d47foto

89258d0a-4907-4e3f-9621-ea26a4f81974

aa89b9b8-7fb3-4516-ac79-ae36e0ba89fe