Prvý ročník projektu "Predstav svoje oddelenie"

titulna foto
Obrázok ku správe: Prvý ročník projektu "Predstav svoje oddelenie"
Projekt "Predstav svoje oddelenie" je pilotným projektom, ktorý je namierený na študentov stredných zdravotníckych škôl, medikov a študentov Slovenskej zdravotníckej univerzity, ktorí sa po skončení štúdia môžu pracovne uplatniť v najväčšej slovenskej nemocnici. Aj prostredníctvom tohto projektu nemocnica študentom predstavila všetkých päť pracovísk a ich jednotlivé kliniky a oddelenia.

Prvý ročník projektu "Predstav svoje oddelenie" sa ukázal, ako úspešný a podujatia sa zúčastnilo viac, ako 400 študentov. Okrem prezentácie každej nemocnice bola pre študentov pripravená aj prehliadka nemocnice Ružinov v rámci ktorej im bola priblížená práca na jednotlivých oddeleniach a klinikách. Študenti mali najväčší záujem o kliniku gynekológie a pôrodníctva, psychiatrickú kliniku a kliniku anestéziológie a intenzívnej medicíny

„Nedostatok sestier a zdravotníckeho personálu je dlhodobým problémom na celom Slovensku, aj touto aktivitou sme chceli študentom a budúcim pracovníkom v zdravotníctve priblížiť pracovnú atmosféru nemocnice a získať si ich záujem pri výbere budúceho zamestnania,“ povedal generálny riaditeľ UNB Juraj Kovács, ktorý prišiel študentov a pedagógov privítať.
Generálny riaditeľ UNB hovoril študentom aj o náročnosti práce v najväčšej slovenskej nemocnici, ale tiež o tom, akým nenahraditeľným miestom je Univerzitná nemocnica Bratislava z hľadiska pôsobnosti odborníkov, liečby a určovania diagnózy pacientom s najnáročnejšími ochoreniami.
Iniciátorkou projektu je vedúca nelekárskych zdravotných činností, Patrícia Švantner, ktorá s podporou vedenia nemocnice a v spolupráci so sestrami s lekármi zrealizovala prvý ročník tohto podujatia.
„Prácu zdravotných asistentov, sestier či ošetrovateľov nenahradí nikto, predstavujú pevný pilier  zdravotníctva a bez nich nebude možné liečiť pacientov,“ povedala Patrícia Švantner.
Prvý ročník projektu "Predstav svoje oddelenie" sa ukázal, ako mimoriadne úspešný s ambíciou ďalších ročníkov.


titulna foto

DSC_0858

DSC_0910

DSC_0937

DSC_0948

DSC_0954