Nové transportné vozíky a transportné ventilátory v Univerzitnej nemocnici Bratislava

transportný ventilátor
Obrázok ku správe: Nové transportné vozíky a transportné ventilátory v Univerzitnej nemocnici Bratislava
V rámci masívnej obnovy prístrojového vybavenia a obslužného zariadenia bolo do Univerzitnej nemocnice Bratislava dodaných 16 kusov transportných ventilátorov a 53 kusov transportných vozíkov.
Tieto zariadenia sú súčasťou modernizácie prístrojového vybavenia a tiež obslužného zariadenia, ktoré realizujeme z kapitálových výdavkov Ministerstva zdravotníctva. Niektoré z týchto zariadení neboli menené takmer 30 rokov a ich obnova bola už veľmi potrebná. Postupnými krokmi sa snažíme neustále zvyšovať kvalitu zdravotnej starostlivosti a prinášať benefity pacientom a tiež našim zamestnancom, ktorým aj týmto spôsobom zjednodušíme ich prácu,“ povedala riaditeľka Univerzitnej nemocnice Bratislava Renáta Vandriaková.

Moderné transportné vozíky umožňujú rýchly a bezpečný presun ležiacich a imobilných pacientov v rámci ošetrujúcej jednotky, ale aj mimo nej, teda v rámci celej našej nemocnice. Tieto vozíky sú komfortné a bezpečné pre pacienta a tiež umožňujú jednoduchú manipuláciu pre obsluhujúci personál. Celková suma za transportné vozíky je 82 700 EUR.
Transportné pľúcne ventilátory sú neoddeliteľnou súčasťou štandardnej výbavy každého anestéziologicko-resuscitačného oddelenia (ARO). Využívajú ho pacienti s respiračným zlyhaním, pri ťažkom zápale pľúc, pri komplikovaných pooperačných stavoch, či pacienti po úrazoch. Výhodou týchto transportných ventilátorov je, že pacient, ktorý dýcha pomocou tohto prístroja môže
absolvovať diagnostické vyšetrenie aj v magnetickej rezonancii. Pľúcne ventilátory boli nakúpené za sumu takmer 264 300 EUR.


transportný vozík

transportný ventilátor