Medzinárodný úspech našej lekárky

441546180_961136519349993_3808016415270896765_n
Obrázok ku správe: Medzinárodný úspech našej lekárky

Naša lekárka MUDr. Simona Pavúková z V.internej klinike LFUK a UNB Ružinov sa v uplynulých dňoch, zúčastnila v Krakove 9. - teho ročníka medzinárodnej internistickej konferencie MIRCIM - McMaster International Review Course in Internal Medicine.

Na základe výberu odbornej poroty sa stala víťazkou v kategórií BEST CASE REPORT CONTEST 2024 za Slovensko so svojím posterom s názvom " Športom k tromboembolizmu". Spracovaná kazuistika je výsledkom práce autorského kolektívu lekárov, dominantne pôsobiacich v Univerzitnej nemocnice Bratislava - V. Internej kliniky LFUK v Nemocnici Ružinov a I. Internej kliniky LF UK v UNB Staré Mesto.

Z medzinárodného úspechu našej lekárky majú veľkú radosť aj riaditeľ UNB, Alexander Mayer spoločne s prednostom kliniky a dekanom LF UK, Jurajom Payerom, ktorí sa zhodli na tom, že aj takéto úspechy výrazne kreujú dobré meno Univerzitnej nemocnice Bratislava a tiež Lekárskej fakulty Univerzity Komenského za hranicami. Obaja sa pripájajú ku gratulácii.

MIRCIM je spoločná vzdelávacia iniciatíva Katedry medicíny McMaster University – rodiska medicíny založenej na dôkazoch (EBM) a učenia založeného na problémoch (PBL) – a Poľského inštitútu medicíny založenej na dôkazoch. Organizuje sa v spolupráci s Európskou federáciou vnútorného lekárstva, Medzinárodnou spoločnosťou vnútorného lekárstva, Jagellonskou univerzitou a Centrom postgraduálneho lekárskeho vzdelávania (Poľsko), v partnerstve s viac ako 40 národnými spoločnosťami vnútorného lekárstva z celého sveta.