Monitory dychu pre novorodenecké oddelenie v Ružinove

Monitor dychu 1
Obrázok ku správe: Monitory dychu pre novorodenecké oddelenie v Ružinove
Nadácia Križovatka darovala novorodeneckému oddeleniu v nemocnici Ružinov 10 kusov monitorov dychu, ktoré sú veľmi dôležitou pomôckou pri prevencii syndrómu náhleho úmrtia dojčiat(SIDS).
„Cením si každú pomoc pre našu nemocnicu, Univerzitná nemocnica Bratislava je súčasťou tohto projektu už niekoľko rokov. Monitory dychu sú pomôckou, ktorú u nás ocenia mamičky aj samotný personál, pretože tento monitor dychu nielen stráži zástavu dychu, ale tiež apnoe pauzy, a akékoľvek nepravidelnosti dychu dieťatka a okamžite spustí alarm, aby privolal pomoc rodiča, ktorý môže v prípade potreby včas poskytnúť dieťaťu prvú pomoc,“ povedala MUDr. Renáta Vandriaková, MPH riaditeľka Univerzitnej nemocnice Bratislava.
„S Univerzitnou nemocnicou Bratislava spolupracujeme od roku 2006, kedy naša nadácia prvýkrát darovala monitory dychu. Je úžasné vidieť, ako tieto prístroje dokážu u mamičiek vytvoriť pocit istoty, že dych ich bábätka je neustále monitorovaný,“ povedala Táňa Tomasch, riaditeľka Nadácie Križovatka.

Monitor dychu 2