Monitory dychu strážia bábätká na Novorodeneckej klinike M. Rusnáka SZU a UNB v Nemocnici sv. Cyrila a Metoda v Bratislave

titulná foto
Obrázok ku správe: Monitory dychu strážia bábätká na Novorodeneckej klinike M. Rusnáka SZU a UNB v Nemocnici sv. Cyrila a Metoda v Bratislave

Nadácia Križovatka darovala klinike 19 kusov monitorov dychu, ktoré sú veľmi dôležitou pomôckou pri prevencii syndrómu náhleho úmrtia dojčiat (SIDS).
„Som rád, že aj novorodenecká klinika v našej nemocnici je súčasťou tejto ušľachtilej myšlienky a aj vďaka tomuto projektu môžeme spoločne prispieť k zlepšeniu zdravotnej starostlivosti našich najmenších,“ povedal Ing. Juraj Kovács, MBA, generálny riaditeľ Univerzitnej nemocnice Bratislava.
V najbližších dňoch Nadácia Križovatka dodá ďalšie monitory dychu aj na novorodenecké oddelenie Nemocnice akad. L. Dérera na Kramároch.
„S Nadáciou Križovatka spolupracujeme už niekoľko rokov, chcem sa poďakovať za celú novorodeneckú kliniku v Nemocnici sv. Cyrila a Metoda za dlhoročnú podporu v rámci ktorej nám poskytli už niekoľko monitorov dychu, ktoré ocenia najmä mamičky našich bábätiek,“ povedala prednostka Novorodeneckej kliniky M. Rusnáka SZU a UNB doc. MUDr. Darina Chovancová, CSc.

titulná foto

foto 1