MUDr. Ľubica Pejhovská bola ocenená Purpurovým srdcom

titulná foto
Obrázok ku správe: MUDr. Ľubica Pejhovská bola ocenená Purpurovým srdcom
Primárka Novorodeneckej kliniky v Nemocnici sv. Cyrila a Metoda MUDr. Ľubica Pejhovská bola ocenená za svoju prácu v oblasti starostlivosti o predčasne narodené deti Purpurovým srdcom.
 
„Z ocenenia pani primárky mám samozrejme veľkú radosť, pretože aj toto je dôkazom toho, že v našej nemocnici pracujú špičkoví odborníci, ktorí svojimi poznatkami a prácou denno-denne prispievajú k skvalitňovaniu poskytovanej zdravotnej starostlivosti, čo je pri našich malých pacientov nesmierne dôležité,“ povedala riaditeľka Univerzitnej nemocnice Bratislava MUDr. Renáta Vandriaková, MPH.

MUDr. Ľubica Pejhovská, primárka Novorodeneckej kliniky Mikuláša Rusnáka Lekárskej Fakulty Slovenskej Zdravotníckej univerzity a v Univerzitnej nemocnici Bratislava.

MUDr. Ľubica Pejhovská
 
Ocenenie Purpurové srdce udelilo o.z. Malíček pani doktorke Pejhovskej za jej výrazné prispievanie k zlepšeniu starostlivosti o nedonosené deti. Jej učiteľmi boli skvelí odborníci - zakladateľ pracoviska primár Rusnák, neskôr profesorka Huttová. Pod ich vedením sa doktorka Pejhovská stala uznávanou špecialistkou v problematike starostlivosti o novorodencov so zameraním na genetické syndrómy a dlhodobú starostlivosť o novorodencov. Jej citlivý prístup oceňujú kolegovia a rodičia malých pacientov.