Nadácia Allianz venovala Univerzitnej nemocnici Bratislava život zachraňujúci prístroj

alianz1
Obrázok ku správe: Nadácia Allianz venovala Univerzitnej nemocnici Bratislava život zachraňujúci prístroj
Klinika anesteziológie a intenzívnej medicíny (Univerzitná nemocnica Bratislava) dnes dostala život zachraňujúci prístroj na umelú pľúcnu ventiláciu, ktorý nemocnici darovala Nadácia Allianz.
Situáciu, ktorej súčasťou je už aj naša krajina, sa nedá predvídať a ani nie je možné sa na ňu celkom pripraviť. Samozrejme, Univerzitná nemocnica Bratislava robí maximum na záchranu životov všetkých pacientov, u ktorých sa tento ešte neprebádaný vírus potvrdil. Naši lekári, sestry, ošetrovatelia, upratovačky a vôbec všetky osoby, ktoré prichádzajú do kontaktu s týmito pacientmi, sa dobrovoľne vystavujú obrovskému riziku. Mnohí z nich majú svoje rodiny a aj napriek tomu podávajú nadľudský výkon a svoj osobný život odsunuli na vedľajšiu koľaj, to všetko pre záchranu našich pacientov.
Niekedy však ľudský faktor nestačí a pri záchrane týchto pacientov je potrebné kvalitné prístrojové vybavenie, ktoré ide ruka v ruke s odbornými znalosťami a osobným prístupom lekárov a celých tímov odborníkov.
"Cena ľudského života má nevyčísliteľnú hodnotu, čo si spoločnosť v tejto chvíli uvedomuje ešte viac. Preto si veľmi vážime, že Nadácia Allianz cíti celospoločenskú zodpovednosť a predovšetkým má ambíciu pomáhať. Prístroj dokáže pomôcť pacientom so závažným respiračným zlyhaním, navyše široké využitie tohto prístroja je veľkou pomocou pre široké spektrum respiračných diagnóz", povedala riaditeľka UNB Renáta Vandriaková.
Prístroj, ktorý pre UNB Nadácia Allianz zakúpila, bude aj s ostatnými, ktoré už v nemocnici máme, slúžiť v tejto chvíli predovšetkým našim pacientom, u ktorých sa potvrdila prítomnosť koronavírusu v prípade zhoršenia ich zdravotného stavu. Ak sa situácia okolo koronavírusu upokojí, prístroj bude i naďalej slúžiť a zachraňovať životy našim pacientom, ktorí majú natoľko vážny a život ohrozujúci stav, že si vyžadujú umelú pľúcnu ventiláciu.
"Počas pandémie musí každý pomôcť, ako len môže. Nadácia Allianz sa spojila s Univerzitnou nemocnicou Bratislava a rozhodla sa jej venovať prístroj na umelú pľúcnu ventiláciu, ktorý je okamžite k dispozícii. Ak sa podarí zohnať ďalšie, sme pripravení opäť pomôcť. Držíme všetkým palce a ďakujeme zdravotníkom za ich obetavú starostlivosť", povedala Lucia Muthová, správkyňa Nadácie Allianz.

alianz11 alianz2
allianzsp-nadacia-logo