Nové endoskopické prístroje v Univerzitnej nemocnici Bratislava

kolono
Obrázok ku správe: Nové endoskopické prístroje v Univerzitnej nemocnici Bratislava

Univerzitná nemocnica Bratislava nakúpila nové endoskopické prístroje v hodnote 541 000 EUR. Videogastroskopická zostava a videokolonoskopická zostava boli nainštalované v Nemocnici akad. L. Dérera na Kramároch na III. Internej klinike LF UK a UNB (Univerzitná nemocnica Bratislava). Ďalšie dva kolonoskopy, ktoré budú súčasťou Gastroenterologickej kliniky SZU a UNB v Nemocnici sv. Cyrila a Metoda v Petržalke (UNB) budú dodané v najbližších dňoch.

Kolonoskopické a gastroskopické zostavy budú slúžiť na diagnostiku, liečbu a prevenciu, obnova tohto prístrojového vybavenia je súčasťou onkologického programu prevencie a zároveň nákupom prístrojov, ktoré slúžia na kolonoskopiu a gastroskopiu chce Univerzitná nemocnica Bratislava znížiť čakacie lehoty práve na toto vyšetrenie.

„Včasná diagnostika pri ochoreniach ako je rakovina hrubého čreva alebo konečníka je kľučová a častokrát je v kombináciou so správnou liečbou aj život zachraňujúca. Preto som veľmi rád, že v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva, ktoré nám na nákup týchto prístrojov poskytlo financie sa nám podarilo sprístupniť toto vyšetrenie širšiemu spektru pacientov.“ povedal riaditeľ Univerzitnej nemocnice Bratislava, Alexander Mayer.
Okrem pacientov, ktorí sú hospitalizovaní a ich zdravotný stav si vyžaduje neodkladné vyšetrenie budú nové prístroje slúžiť aj na vyšetrenie pacientov, ktorých stav nie je akútny, ale ich vyšetrenie má charakter prevencie.

Špičkové prístroje, ktoré obnovili našu techniku sú benefitom predovšetkým pre našich pacientov, pretože predstavujú možnosť kvalitnejšej diagnostiky, teda zachytenie takých lézii, ktoré sú pri štandardnom zobrazení ťažšie rozoznateľné.
Modernizácia prístrojového vybavenia v najväčšej slovenskej nemocnici je jednou z priorít prostredníctvom ktorej chceme prinášať našim pacientom dostupnejšiu zdravotnú starostlivosť a inovatívne spôsoby liečby a prevencie, ktoré sú celosvetovým trendom a prinášajú pozitívne výsledky.