Nové monitory dychu strážia bábätká na novorodeneckom oddelení v Nemocnici Ružinov

titulná foto
Obrázok ku správe: Nové monitory dychu strážia bábätká na novorodeneckom oddelení v Nemocnici Ružinov

Nadácia Križovatka darovala novorodeneckému oddeleniu v nemocnici Ružinov 19 kusov monitorov dychu, ktoré sú veľmi dôležitou pomôckou pri prevencii syndrómu náhleho úmrtia dojčiat (SIDS).
„Pre našu nemocnicu je to veľká pomoc a som veľmi rada, že súčasťou tohto projektu je už niekoľko rokov  aj Univerzitná nemocnica Bratislava. Verím, že aj týmto spôsobom dokážeme  prispieť k zlepšeniu zdravotnej starostlivosti našich najmenších,“ povedala MUDr. Renáta Vandriaková, MPH riaditeľka Univerzitnej nemocnice Bratislava.
V najbližších dňoch Nadácia Križovatka dodá ďalšie monitory dychu aj na novorodenecké oddelenie Nemocnice akad. L. Dérera na Kramároch a Novorodenecká klinika Nemocnice sv. Cyrila a Metoda.

„Nadácia Križovatka spolupracuje s novorodeneckým oddelením už od roku 2016, kedy prvýkrát darovala monitory dychu Babysense. Novorodenecké oddelenie a jeho kolektív je nezištne nápomocný pri realizovaní projektu zapožičania monitorov dychu aj na domáce použitie. Tento projekt nemocnica podporuje úspešne už niekoľko rokov, za čo jej patrí veľká vďaka“, povedala Táňa Tomasch, riaditeľka Nadácie Križovatka.  
„S Nadáciou Križovatka spolupracujeme už niekoľko rokov, chcem sa poďakovať za celé novorodenecké oddelenie v nemocnici Ružinov za dlhoročnú podporu v rámci ktorej nám poskytli už niekoľko monitorov dychu, ktoré ocenia najmä mamičky našich bábätiek,“ dodala primárka novorodeneckého oddelenia v nemocnici Ružinov, MUDr. Eva Bieliková.


1-IMG_0749

1-IMG_0757