Nové prístrojové vybavenie pre pacientov UNB

pristroje04
Obrázok ku správe: Nové prístrojové vybavenie pre pacientov UNB

V spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva SR došlo v Univerzitnej nemocnici Bratislava k ďalšiemu obnoveniu prístrojového vybavenia a zariadenia v celkovej hodnote takmer 480.000 EUR. Z kapitálových výdavkov Ministerstva zdravotníctva bolo zakúpených 20 kusov gynekologických vyšetrovacích kresiel, vyšetrovacie lôžka pre ultrazvukové vyšetrenia a tiež operačné lampy. Tieto zariadenia budú slúžiť všetkým našim gynekologicko-pôrodníckym klinikám, kde sa rodí najviac detí na Slovensku. Modernizácia prístrojového vybavenia sa dotkla aj jednej z najväčších kliník Univerzitnej nemocnice Bratislava a to Kliniky úrazovej chirurgie SZU a UNB, kde boli nakúpené dva špeciálne operačné stoly v hodnote takmer 352.000 EUR a operačné vŕtačky, ktoré sú potrebné na vykonávanie špecializovaných operačných výkonov.
„Všetky nemocnice, ktoré sú súčasťou UNB, sa modernizujú. Či už sú to stavebné úpravy alebo obnova prístrojového vybavenia. Postupnými krokmi v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva sa najväčšia slovenská nemocnica stáva moderným miestom, kde sa pacientom dostáva kvalitná zdravotná starostlivosť poskytnutá špičkovými odborníkmi, ktorí v nemocnici pracujú,“ povedala riaditeľka Univerzitnej nemocnice Bratislava Renáta Vandriaková.
Okrem prístrojového vybavenia sú vo finálnej fáze aj rekonštrukcie rôznych kliník a oddelení. Kompletnou rekonštrukciou prešla Klinika úrazovej chirurgie na Kramároch, Detské infekčné oddelenie a tiež Oddelenie dlhodobo chorých.
pristroje01

pristroje02

pristroje03

pristroje04