Nové zariadenie miestnosti na Infekčnej klinike na Kramároch

nabytok2
Obrázok ku správe: Nové zariadenie miestnosti na Infekčnej klinike na Kramároch

VÚB banka, ktorá opäť pomáha Univerzitnej nemocnici Bratislava, v spolupráci so spoločnosťami IKEA, NAY a.s a TESCO STORES SR, a.s. zariadili miestnosť na Klinike infektológie a cestovateľskej medicíny na Kramároch, v ktorej je hospitalizovaných najviac pacientov pozitívnych na ochorenie COVID-19 na Slovensku. Spoločnosť IKEA dodala Klinike infektológie kompletný nábytok, NAY a.s. zabezpečila bielu elektroniku a spoločnosť TESCO STORES, a.s. kancelárske pomôcky a potešila tiež zdravotnícky personál čerstvým ovocím a zeleninou. Miestnosť v bielej zóne bude slúžiť našim zdravotníkom ako miesto, kde si budú môcť oddýchnuť, zjesť svoje jedlo, alebo sa stretnúť so svojimi kolegami.
„Práca s pacientmi COVID -19 je veľmi psychicky náročná, pokiaľ sa ochorenie zhorší a pacient musí byť preložený na JIS oddelenie. Častokrát je táto práca aj fyzicky veľmi namáhavá. Je preto veľmi dôležité, aby mal náš personál miestnosť, kde si na pár minút môže oddýchnuť a načerpať energiu do ďalšej práce v starostlivosti o týchto pacientov. Ďakujeme VÚB banke ktorá nám opäť pomáha a tiež spoločnostiam IKEA, NAY a.s a spoločnosti TESCO STORES, a.s., ktoré sa o vybavenie tejto miestnosti zaslúžili a spríjemnili tak pracovné prostredie našim lekárom a sestričkám,“ povedala riaditeľka UNB Renáta Vandriaková.
Denná miestnosť sa nachádza v bielej zóne Infekčnej kliniky v nemocnici na Kramároch, aktuálne ju budú využívať najmä zdravotníci z prvej línie, ktorí sa starajú o COVID-19 pozitívnych pacientov, prípadne zdravotníci, ktorí sa nachádzajú v triediacich strediskách.
„Už vyše dvoch mesiacov lekári a zdravotnícky personál dennodenne ošetrujú pacientov s koronavírusom. Veríme, že oddych v bezpečnom a príjemnom prostredí im počas náročných služieb pomôže zvládnuť nielen toto obdobie, ale im bude slúžiť aj dlho po ňom,“ povedala Martina Hrivnáková, riaditeľka marketingovej komunikácie VÚB banky.
„Spoločnosť v týchto časoch čelí bezprecedentnej situácii súvisiacej s pandémiou COVID-19. V tejto dobe sa všetci navzájom potrebujeme a musíme pomáhať ľudom, ktorých táto skutočnosť zasiahla najviac. Našou dôležitou úlohou je podporovať tých, ktorí potrebujú pomoc, a naďalej sa usilovať napĺňať víziu IKEA – práve teraz je to aktuálnejšie, než kedykoľvek predtým. Práve tí, ktorí bojujú v prvej línii a dennodenne sa vystavujú nebezpečenstvu nákazy koronavírusom, potrebujú našu pomoc. Spojili sme sa s Univerzitnou nemocnicou v Bratislave - najväčšou nemocnicou na Slovensku, a pre oddelenie infektológie a geografickej medicíny sme kompletne zariadili oddychové a administratívne miestnosti. Postele, matrace, vankúše, stolíky, ale aj kancelárske stoly, lampy či pohovky - vyše 300 IKEA produktov pomôže k lepšej regenerácii našich lekárov a k zvládnutiu niekoľkohodinových smien v červených zónach," uviedol Vladimír Víšek, Sustainability manager IKEA pre región Česká republika, Maďarsko a Slovensko.
„Sme radi, že aj my v NAY sme sa mohli ako spoločnosť podieľať na tejto pomoci pre UNB. Dúfame, že všetky spotrebiče, či tie, ktorých úlohou je zlepšiť priestory na regeneráciu personálu počas tohto náročného obdobia, alebo tiež baby komunikátory, ktoré sme venovali na zvýšenie komfortu starostlivosti o chorých pacientov na COVID-19, budú napĺňať svoje poslanie tak, ako ho napĺňajú v týchto dňoch všetci zamestnanci UNB,“ vyjadril sa manažér ľudských zdrojov pán Andrej Višacký zo spoločnosti NAY, a.s.
„V Tescu si veľmi vážime možnosť podieľať sa na pomoci pre zdravotnícky personál Univerzitnej nemocnice Bratislava. Uvedomujeme si, že v aktuálnej mimoriadnej situácii sú tu práve zdravotníci pre nás všetkých, a preto sa starostlivosť o nich stala ešte naliehavejšou ako kedykoľvek predtým. Obchody Tesca venujú čerstvé ovocie a zeleninu zdravotníckym pracovníkom vo viac ako 30 nemocniciach naprieč Slovenskom vrátane Univerzitnej nemocnice Bratislava. Podpora komunít zohráva dlhodobo dôležitú úlohu vo všetkom, čo Tesco na Slovensku robí, a nepoľavujeme ani počas súčasnej mimoriadnej situácie,“ zdôraznila Veronika Bush, riaditeľka komunikácie Tesca na Slovensku.

  

   

nabytok2  

vub   ikea   nay   tesco