Ocenenie „Môj lekár“ a „Moja sestra“ získali aj lekárka a sestra z Nemocnice sv. Cyrila a Metoda

titulná foto
Obrázok ku správe: Ocenenie „Môj lekár“ a „Moja sestra“ získali aj lekárka a sestra z Nemocnice sv. Cyrila a Metoda
Cenu „Môj lekár“ a „Moja sestra“, ktorú udeľuje Asociácia na ochranu práv pacientov Slovenskej republiky (AOPP) lekárom a sestrám za ich prácu a podporu pacientským organizáciám a pacientom tento rok získali aj lekárka a zdravotná sestra z Univerzitnej nemocnice Bratislava.
Medzi desiatkami ocenených lekárov a sestier, ktorí boli nominovaní pacientskými organizáciami získali toto ocenenie aj MUDr. Zdenka Štefániková a tiež sestra Mgr. Zuzana Baculová z Nemocncie sv. Cyrila a Metoda.

„Chcela by som sa poďakovať pani doktorke a sestričke z Kliniky hematológie a transfuziológie za ich doterajšiu prácu, ktorá si nepochybne takéto ocenenie zaslúži. Naša nemocnica má skvelých lekárov a sestry, ktorí svojou empatiou a odbornosťou pristupujú ku každému pacientovi a pomáhajú mu vyrovnať sa s jeho ochorením. Dôkazom skĺbenia týchto faktorov sú jednoznačne aj pani doktorka Zdenka Štefániková a sestra Zuzana Baculová, mám veľkú radosť z toho, že pracujú práve v našej nemocnici,“ povedala MUDr. Renáta Vandriaková, MPH, riaditeľka Univerzitnej nemocnice Bratislava.

"Ocenenie od AOPP si veľmi vážime, keďže bolo navrhované pacientmi Slovenskej myelómovej spoločnosti za čo im srdečne ďakujeme. Ceníme si ,že napriek zložitej situácii v zdravotníctve, pacienti oceňujú prácu sestier a lekárov. Uvedomujeme si však ,že to nie je len naša zásluha, ale zásluha celého kolektívu za čo ďakujem Klinike hematológie." povedali MUDr. Zdenka Štefániková a Mgr. Zuzana Baculová.

Prvého ročníka ocenenia sa zúčastnila aj pani ministerka Andrea Kálavská, ktorá odovzdala ceny týmto výnimočným zdravotníckym pracovníkom.


Baculová
Štefaniková