Očkovanie zdravotníkov proti chrípke

tlačovka očkovanie
Obrázok ku správe: Očkovanie zdravotníkov proti chrípke

V reakcii na aktuálnu potrebu posilňovať ochranu v zdravotníckych zariadeniach a prispieť k prevencii infekcií, vedenie Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) rozhodlo zapojiť sa do projektu „Chránime našich pacientov, očkujeme sa proti chrípke“ a tak sme pripravili všetkým zamestnancom možnosť zaočkovať sa proti chrípke priamo na pracovisku. Cieľom preventívnej aktivity je okrem zabezpečenia dostupného očkovania aj osvetový rozmer, ktorým chceme poukázať na dôležitosť očkovania sa zdravotníkov a ísť príkladom ostatným zdravotníckym zariadeniam, pacientom ako aj verejnosti.

Podporiť nás prišli aj minister zdravotníctva Michal Palkovič, hlavný hygienik Ján Mikas a Zuzana Krištúfková, epidemiologička a predsedníčka Slovenskej epidemiologickej a vakcinologickej spoločnosti.

 

Rozhodli sme sa prijať zodpovednosť za zlepšenie prevencie infekčných ochorení v našej nemocnici a aktívne podporiť očkovanie nášho personálu. Je to významný krok pre ochranu zdravia našich pacientov a zároveň pre minimalizáciu výpadkov pracovnej kapacity v chrípkovom období, kedy čelí naša nemocnica zvýšenému náporu chorých. Očkovanie je pre nás nielen opatrením proti chorobe, ale aj morálnym záväzkom voči tým, ktorí nám zverujú svoje zdravie. Chceme byť pre našich pacientov nielen liečiteľmi, ale aj príkladom zodpovednosti, motivácie a starostlivosti“, povedal Alexander Mayer riaditeľ UNB.