Po rozsiahlej rekonštrukcii boli do prevádzky uvedené priestory šestonedelia na I. gynekologicko-pôrodníckej klinike SZU a UNB v Nemocnici akad. L. Dérera na Kramároch

titulná foto
Obrázok ku správe: Po rozsiahlej rekonštrukcii boli do prevádzky uvedené priestory šestonedelia na I. gynekologicko-pôrodníckej klinike SZU a UNB v Nemocnici akad. L. Dérera na Kramároch
V rámci rekonštrukcie boli na tomto oddelení kompletne prerobené sociálne zariadenia, ktoré sú vybavené bezbariérovým vstupom a tiež boli nainštalované klimatizačné jednotky. Rekonštrukcia tohto oddelenia bola na úrovni takmer  154 000 EUR, ktoré UNB čerpala z kapitálových výdavkov Ministerstva zdravotníctva.
Súčasťou vynovených priestorov sú už aj nové lôžka, ktoré sa menili v rámci celej Univerzitnej nemocnice Bratislava.

„Na gynekologicko-pôrodníckej klinike na Kramároch sa ročne rodí viac ako 2 000 novorodencov, bolo teda pre nás prioritou  zrekonštruovať tieto priestory, tak aby sa matky s bábätkami cítili komfortne a boli tieto priestory nielen estetické, ale plnili si predovšetkým svoju účelnú funkciu. Verím, že vynovené priestory spolu s prácou špičkových odborníkov dokážu ešte viac skvalitniť služby, ktoré naša klinika poskytuje,“ povedala riaditeľka Univerzitnej nemocnice Bratislava MUDr. Renáta Vandriaková, MPH.

Na túto kliniku bolo zakúpené aj prístrojové vybavenie, ako sú špeciálne ultrazvuky, fetálne monitory a laparoskopické zostavy a tiež inkubátory, ktoré dokážu zachrániť a skvalitniť život deťom.

„Vynovené priestory šestonedelia dokážu spríjemniť pobyt mamičiek, som veľmi rád, že naša klinika prešla touto zmenou, ktorá verím, že bude mať pozitívny dopad na celkový dojem rodičiek počas hospitalizácie,“ dodal prednosta I. gynekologicko-pôrodníckej klinike SZU a UNB, doc. MUDr. Igor Rusňák, CSc., mim. prof.

Univerzitná nemocnica Bratislava patrí k nemocniciam s najvyšším počtom pôrodov, ročne sa u nás narodí 8 000 bábätiek.

 
c6108e68-051d-4766-8264-39f3fdefa791

040c6273-eec0-40db-8117-6cf23d347e8f