Poďakovanie všetkým našim zdravotníkom

vdaka02
Obrázok ku správe: Poďakovanie všetkým našim zdravotníkom

Prostredníctvom medzinárodnej iniciatívy Ďakujeme zdravotníkom posielajú ľudia v krajinách po celom svete poďakovania zdravotníkom v prvej línii. V piatok 22. mája tieto poďakovania rozsvietili vestibuly nemocníc v Bratislave a budovu Štátnej vedeckej knižnice na Hlavnej ulici v Košiciach. V našich nemocniciach v Ružinove a na Kramároch boli zobrazené poďakovania pre našich zdravotníkov formou hologramov.
Iniciatíva "Thank You Care Takers", na Slovensku Ďakujeme zdravotníkom, má za cieľ vytvoriť celosvetové hnutie solidarity prostredníctvom poďakovania tým, ktorí našu spoločnosť chránia v prvej línii. Jej ambíciou je získať 1 milión poďakovaním a odovzdať ich 10 miliónom zdravotníkom po celom svete.
"Som veľmi rada, že aj Univerzitná nemocnica Bratislava je súčasťou tohto celosvetového projektu, prostredníctvom ktorého sa odovzdávajú poďakovania našim zdravotníkom. Od začiatku vypuknutia pandémie cítime obrovskú podporu, ktorú nám ľudia denne prejavujú a predovšetkým sa i naďalej správajú veľmi zodpovedne a aj takto pomáhajú zdravotníkom na celom Slovensku," povedala riaditeľka Univerzitnej nemocnice Bratislava Renáta Vandriaková. Poďakovania pridávajú ľudia na webovú stránku www.dakujemezdravotnikom.sk vo forme textu, videa, fotografií a malieb. Poďakovania sú následne zobrazované v nemocniciach a prostredníctvom organizácii ako Slovenská lekárska komora alebo Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek. Odovzdávanie poďakovaní na pracoviskách zdravotníkov má za cieľ podporiť ich, prejaviť im vďaku a podporu v náročných chvíľach, ktorým čelia, najmä ale nielen v čase korona krízy.
V piatok 22. mája 2020 od 15:00 - 19:30 boli vyzbierané poďakovania zobrazené formou hologramov v Univerzitnej Nemocnici Bratislava, konkrétne v Nemocnici Kramáre a v Nemocnici v Ružinove. V oboch nemocniciach sú červené zóny, kde liečia pacientov s ochorením COVID-19. Poďakovania boli premietané aj na budove Vedeckej knižnice na Hlavnej ulici v Košiciach. Živý prenos projekcie v Košiciach, ako aj projekcií v bratislavských nemocniciach bol odvysielaný na Instagramovom účte iniciatívy Ďakujeme zdravotníkom.

vdaka01

vdaka02

vdaka03