Poisťovňa Generali darovala UNB špičkový germicídny UVD robot

robot0titulna foto
Obrázok ku správe: Poisťovňa Generali darovala UNB špičkový germicídny UVD robot

Poisťovňa Generali darovala Nemocnici akad. L. Dérera (UNB) inovatívny UVD robot na vysokoúčinné dezinfikovanie priestorov. Germicídne roboty sú pre nemocnice veľmi nápomocné nielen počas pandémie koronavírusu, ale aj pri každodennom zabezpečovaní vysokých hygienických štandardov potrebných v zdravotníckych zariadeniach. Uplynulé týždne a mesiace potvrdili, aké je zdravie dôležité a nenahraditeľné, no zároveň poukázali aj na dôležitosť technického vybavenia slovenských nemocníc a potrebu zabezpečenia vysokohygienického prostredia. Poisťovňa Generali preto našla vysokoúčinné a moderné riešenie na dezinfekciu priestorov nemocníc - špičkový UVD robot. Poisťovňa Generali sa ho rozhodla zakúpiť a darovať pacientom najväčšej slovenskej nemocnice, ktorú denne navštívi množstvo pacientov a kde sú vykonávané úkony vyžadujúce maximálnu čistotu priestorov.
„Ukázalo sa, že v boji s pandémiou je okrem obrovského úsilia lekárov a zdravotníkov rozhodujúce aj technické zabezpečenie nemocníc. Veľmi si preto cením, že sa poisťovňa Generali rozhodla venovať inovatívny UVD robot práve našej nemocnici, v ktorej sa lieči najviac pacientov s ochorením COVID-19 na Slovensku,“ hovorí Alexander Mayer, námestník pre zdravotnú starostlivosť Nemocnice akad. L. Dérera v Bratislave - Univerzitná nemocnica Bratislava.
UVD robot dokáže veľmi rýchlo a efektívne vydezinfikovať aj väčšie priestory s vysokým rizikom infekcie, a to od všetkých druhov vysokoodolných a rezistentných baktérií a vírusov, vrátane koronavírusu. Stačí ho nechať ožarovať miestnosť, ako aj celé jej zariadenie len po dobu 10 minút a výsledkom je priestor vydezinfikovaný na 99,99 %. Mobilné UVD roboty naviac v miestnostiach nezanechávajú žiadne šedé zóny. Ide o oblasti, ktoré v miestnosti prekrýva napríklad posteľ alebo stolička, kam statické UVC žiarenie nedosiahne a tieto zóny tak zostanú nevydezinfikované. V prípade UVD robotov však takáto situácia nehrozí, keďže dezinfikujú pod 360° uhlom a pohybujú sa po celej miestnosti.
„Ako spoločensky zodpovedná firma chceme byť všade tam, kde to situácia vyžaduje – stáť pri našich klientoch a byť ich celoživotným partnerom, ako aj solidárne pomáhať v spoločnosti a ohrozených komunitách. Aj preto sme sa rozhodli darovať piatim slovenským nemocniciam špičkové germicídne UVD roboty, ktoré sú veľmi užitočné nielen v období pandémie, ale aj v budúcnosti,“ vysvetľuje iniciatívu poisťovne Generali predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Georg Engl.

Generali_640x360.285

robot0titulna foto

robot1

robot2

robot3