Pomoc pre tých najzraniteľnejších

karate 1
Obrázok ku správe: Pomoc pre tých najzraniteľnejších


Rastislav Mráz z Karate Klub IPPON sa rozhodol podarovať moderný monitorovací systém, vyšetrovací prístroj so širokým spektrom parametrov a ďalšie komponenty pre našich najmenších na Novorodeneckom oddelení v Nemocnici Ružinov v hodnote viac ako 30 000 EUR. Táto inovatívna moderná technológia je obrovským prínosom najmä pre bábätka skôr narodené, ktoré potrebujú špecializovanú starostlivosť. Aj vďaka najnovšiemu monitorovaciemu systému dokáže náš personál dieťatko monitorovať na diaľku, čo znamená, že počas doby kedy takéto dieťatko musí tráviť čas v nemocnici je na izbe s mamičkou a personál ho na centrálnej monitorovacej jednotke sleduje v priestoroch JIS. Neustály kontakt bábätka s jeho mamou je nesmierne dôležitý nielen pre dieťatko, ale rovnako aj pre matku, ktorá má zároveň istotu, že dieťatko je neustále zdravotníkmi monitorované. Súčasťou daru je aj vyšetrovací prístroj so širokým spektrom parametrov, kedy je dieťatko možné vyšetriť pri menšom objeme odobratej krvi s rýchlejšími výsledkami, kedy lekári dokážu veľmi rýchlo nastaviť potrebnú liečbu.

Primárka novorodeneckého oddelenia Monika Rosoľanková a prednosta Gyn.-pôr. kliniky Jozef Záhumenský z Nemocnice Ružinov sa osobne poďakovali a spomenuli obrovský prínos, ktorý vidia ako odborníci v používaní tejto monitorovacej technológie.

Ďakujeme Rastislavovi Mrázovi. Je dobré vedieť, že na svete sú stále ľudia, ktorí chcú nezištne pomáhať a aj týmto spôsobom prispieť na zmysluplnú vec