Rekord: Vlani v našej nemocnici porodilo historicky najviac žien

IMG_0317
Obrázok ku správe: Rekord: Vlani v našej nemocnici porodilo historicky najviac žien
V roku 2016 sme zaznamenali doterajšie maximum v počte pôrodov

Na našich  troch gynekologicko-pôrodníckych klinikách porodilo 8 129 žien, čo je o 200 viac ako rok predtým. V histórii Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) je to najvyšší počet pôrodov vykonaných na našich pracoviskách. 

V UNB tak prichádza na svet v priemere 23 detí denne. Rodičky sú zo všetkých krajov Slovenska a ich priemerný vek je 32 rokov. 

„Rodičkám a novorodencom poskytujeme komplexnú a  vysokošpecializovanú odbornú starostlivosť, aj preto si zrejme vyberajú naše nemocnice. V budúcnosti sa chceme sústrediť na zvyšovanie kvality tak služieb ako aj prostredia, v ktorom mamičky privádzajú na svet svoje bábätká,“  uviedol generálny riaditeľ UNB Miroslav Bdžoch

Najväčšia nemocnica na Slovensku sa okrem prirodzených pôrodov špecializuje na  rizikové rodičky, komplikované gravidity, operácie v tehotenstve, viacpočetné gravidity, vývojové chyby a aj na starostlivosť o nedonosených novorodencov vrátane kriticky rizikových stavov. Vlani sa v UNB narodilo 109 dvojičiek a 5 trojičiek. Najmenšie bábätko, ktoré sa podarilo zachrániť, nevážilo ani pol kilogramu.  Súčasťou UNB je aj centrum reprodukčnej medicíny pre páry s poruchami plodnosti, jediné neprivátne na Slovensku, a tiež unikátne centrum pre trofoblastovú chorobu, ktoré sa špecializuje na nádorové ochorenia z gravidity. 

„Patríme k špičke na Slovensku a  naše tri  pracoviská sa môžu v odbornosti porovnávať so zahraničím,“ doplnil Bdžoch.

Ich vysokú úroveň potvrdzuje aj akreditácia od EBCOG (The European Board and College of Obstetrics and Gynaecology).

Gynekologicko-pôrodnícke a novorodenecké pracoviská má UNB v Nemocnici sv. Cyrila a Metoda, v Nemocnici akad. L. Dérera a v Nemocnici Ružinov.