Rozvoz vzoriek COVID-19 aj vďaka autám od ŠKODA AUTO Slovensko

IMG_20200406_093743
Obrázok ku správe: Rozvoz vzoriek COVID-19 aj vďaka autám od ŠKODA AUTO Slovensko

Univerzitná nemocnica Bratislava dostala od ŠKODA AUTO Slovensko dve osobné vozidlá ŠKODA Kamiq, ktoré budú slúžiť na prepravu odobratých vzoriek do centier, kde sa testuje COVID-19. Táto pomoc je pre nemocnicu veľmi dôležitá, pretože počty vzoriek každým dňom narastajú a nemocnica aj s použitím všetkých svojich áut bola limitovaná.
„V aktuálnej situácii, kedy v našej nemocnici testujeme veľké množstvo ľudí, ktorí sú podozriví na COVID-19, je pre nás veľmi dôležité zabezpečiť v čo najkratšom čase prepravu odobratých vzoriek na miesto, kde sa vzorky testujú. V rámci našich kapacít vozového parku bolo pre nás komplikované toto zabezpečiť. Spoločnosť ŠKODA AUTO Slovensko s.r.o. nám v týchto zložitých časoch bezodplatne poskytla na prepravu odobratých vzoriek dve autá ŠKODA Kamiq. Veľmi si túto pomoc vážime a veríme, že aj takto dokážeme urýchliť samotný proces vyhodnocovania vzoriek, ktorý je pre nás všetkých veľmi dôležitý,“ povedala Renáta Vandriaková, riaditeľka Univerzitnej nemocnice Bratislava.
Situácia v ktorej sme sa všetci ocitli, sa nedala predvídať. O to viac sa ale naša spoločnosť zomkla a je naozaj obdivuhodné, ako nám mnohí pomáhajú, za čo všetkým patrí veľká vďaka.
„Naša značka je so Slovenskom silne spätá a veríme, že je nanajvýš správne podporiť ľudí v prvej línii v boji proti koronavírusu. Takže keď nás Univerzitná nemocnica v Bratislave požiadala o pomoc, neváhali sme. Uvedomovali sme si naliehavosť situácie, a preto od požiadavky k samotnej realizácii pomoci neubehlo ani 48 hodín. Teraz je dôležité viac ako inokedy, aby sme boli solidárni. Ak sa totiž spoja všetky dostupné sily, zvládneme túto náročnú situáciu rýchlejšie a všetci sa tak budeme môcť vrátiť k normálnemu životu oveľa skôr,“ uviedol Marek Růžička, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

image0

image2


skoda_auto-logo