Špeciálne postele pre pacientov s ťažkými popáleninami

IMG_1159
Obrázok ku správe: Špeciálne postele pre pacientov s ťažkými popáleninami
Na vysokošpecializované pracovisko Univerzitnej nemocnice Bratislava, Klinika popálením a rekonštrukčnej chirurgie LF UK a UNB bolo dnes dodaných 6 nových špeciálnych postelí pre pacientov s ťažkými popáleninami a nehojacimi ranami

Tieto postele sú vyvinuté pre pacientov s ťažkými popáleninami po transplantácii kože a s nehojacimi ranami. Špeciálne lôžka boli zakúpene z kapitálových výdavkov Ministerstva zdravotníctva SR, v hodnote takmer 500 000 EUR.

 

Táto významná investícia výrazne pomôže pacientom s ťažkými popáleninami a komplikovanými ranami, ktorí potrebujú intenzívnu starostlivosť. Aj vďaka tejto pomôcke naši lekári dosahovali skvelé výsledky počas liečby. Je veľkou pomocou nielen pre pacientov, ale aj pre samotný personál,“ povedala MUDr. Renáta Vandriaková, MPH, riaditeľka UNB.

 

 Na vysokošpecializovanom pracovisku - Klinike popálenín a rekonštrukčnej chirurgie LF UK a UNB, liečia popáleniny, poranenia a defekty kože a mäkkých tkanív. Ročne hospitalizujú približne  450 pacientov z celej SR. Najzávažnejšími stavmi sú popáleniny. Patria medzi ne aj pracovné úrazy.

Náplň postele tvoria mikrosklenné guľôčky s minimálnym odporom trenia, ktoré sa prúdením vzduchu stávajú tekutými. Pacient je vlastne ponorený v tejto náplni, napriek tomu leží v suchom prostredí. „Tlak postele sa rozdeľuje rovnomerne na celú plochu tela.  Špeciálna náplň umožňuje odvetrávanie rán,  má optimálne podmienky na ich hojenie, významne znižuje riziko vzniku komplikácií a tiež zamedzuje vzniku dekubitov,“ povedal prednosta Kliniky popálenín a rekonštrukčnej chirurgie LF UK a UNB, prof. MUDr. Ján Koller, PhD. IMG_1154