Spoločnosť Allianz a iniciatíva Kto pomôže Slovensku opäť pomáhajú UNB

dez01
Obrázok ku správe: Spoločnosť Allianz a iniciatíva Kto pomôže Slovensku opäť pomáhajú UNB

Červené zóny, v ktorých sa nachádzajú pacienti s ochorením COVID-19, tento týždeň dostali ďalšie dôležité prístroje, ktoré slúžia na dezinfekciu vzduchu. Tieto unikátne prístroje dokážu dezinfikovať priestor už do 20 minút a ich výhodou je, že odstraňujú všetky druhy vysokoodolných a rezistentných baktérií a vírusov. Prístroje boli zakúpené z finančného daru Nadácie Allianz v prospech iniciatívy Kto pomôže Slovensku. Nadácia Allianz a tiež iniciatíva Kto pomôže Slovensku pomáhajú najväčšej slovenskej nemocnici opakovane, za čo im patrí obrovská vďaka, pripomína riaditeľka Univerzitnej nemocnice Bratislava.
„Nám všetkým veľmi pomáha, keď vidíme, ako sa takmer celé Slovensko dokáže spojiť a v týchto náročných časoch pomôcť zdravotníkom, ktorí liečia pacientov v rizikových podmienkach. Veľmi by som chcela oceniť snahu všetkých ľudí, ktorí nám celkom nezištne a s neuveriteľným odhodlaním pomáhajú, cítime skutočne veľkú podporu. Medzi týchto ľudí určite patria zástupcovia spoločnosti Allianz a tiež iniciatívy Kto pomôže Slovensku. Zároveň by som sa chcela poďakovať VÚB banke, ktorá pomohla zabezpečiť finančné prostriedky na nákup týchto dôležitých prístrojov“, povedala Renáta Vandriaková, riaditeľka Univerzitnej nemocnice Bratislava.
Ďalšie tri unikátne dezinfektory vzduchu boli umiestnené v červených zónach pľúcneho pavilónu v nemocnici v Ružinove a tiež na COVID pracovisku v Nemocnici Staré Mesto, kde budú slúžiť našim pacientom, ale aj samotnému personálu, ktorý je v kontakte s infikovanými.
„Naša pomoc začala okamžite, ako sa situácia s novým koronavírusom stala vážnou aj na Slovensku a prístroj na pľúcnu ventiláciu už od marca pomáha v Ružinove pri najkomplikovanejších prípadoch. Verím, že vďaka ďalšiemu daru Nadácie Allianz – trom prístrojom na dezinfekciu vzduchu - sa bude pokojnejšie pracovať najmä personálu v červených zónach dvoch bratislavských nemocníc. Za obetavosť sme všetkým zdravotníkom nesmierne vďační,“ hovorí správkyňa Nadácie Allianz Lucia Muthová.
"Sme veľmi radi, že spoločne s Nadáciou Allianz sme mohli zakúpiť ďalšie dezinfektory a pomôcť tak Univerzitnej nemocnici v Bratislave čeliť COVID-19." Zuzana Suchová, fundraising, marketing a PR konzultantka Kto pomôže Slovensku.
Vzduchové dezinfektory Novaerus DEFEND pomáhajú pri rýchlej sanácii veľkých aj malých priestorov a v situáciách s vysokým rizikom infekcie. Fungujú na princípe patentovanej nízkoenergetickej plazmovej technológie, ktorá dokáže zneškodniť vírus až na úrovni jeho DNA. Mobilné prístroje dokážu dezinfikovať priestor už do 20 minút a ich výhodou je, že odstraňujú všetky druhy vysokoodolných a rezistentných baktérií a vírusov, nielen COVID-19.
„Univerzitná nemocnica Bratislava je prvou nemocnicou, ktorá disponuje týmito unikátnymi prístrojmi, ktoré sme inštalovali práve na rizikových pracoviskách s pacientmi COVID-19. Ak sa situácia okolo koronavírusu upokojí, tieto prístroje budú i naďalej slúžiť pacientom na oddeleniach s vysokými požiadavkami na čistotu vzduchu, ako napríklad anestezilogicko-resuscitačné oddelenia a tiež jednotky intenzívnej starostlivosti,“ dodal Martin Kochan, majiteľ spoločnosti Media Comp. s.r.o., vďaka ktorému sa prístroje podarilo priviezť na Slovensko.

dez01  dez02