Spoločnosť Slovnaft nemocnici darovala pľúcne ventilátory

slovnaft1
Obrázok ku správe: Spoločnosť Slovnaft nemocnici darovala pľúcne ventilátory

Univerzitná Nemocnica v Bratislave získala vďaka spoločnosti Slovnaft 6 nových pľúcnych ventilátorov. V súčasnej situácií je nesmierne dôležité byť pripravený na veľký nával pacientov, ktorí budú potrebovať umelú pľúcnu ventilácie. Ide o dôležité zariadenia, ktoré pomáhajú pacientom dýchať a využívajú sa aj pri zasiahnutí vírusom COVID-19. Preto za rýchlu pomoc od spoločnosti ďakujeme.

 

„Robíme naozaj všetko, čo pre našich pacientov ako aj zdravotníkov treba, ale sú situácie, ako aj táto, na ktoré sa nedá dopredu pripraviť. Očakávaný nárast pacientov s potrebou umelej pľúcnej ventilácie, ktorý súvisí s vírusom COVID-19, bez rýchlej pomoci zakúpenia veľkého množstva prístrojov, by bolo ťažké zvládnuť. Takto vieme byť pripravení pomôcť našim pacientom.“ povedala riaditeľka UNB Renáta Vandriaková.

 

Prístroje na umelú pľúcnu ventiláciu boli postupne inštalované do nemocnice sv. Cyrila a Metoda na Antolskej ulici v Petržalke, na Novorodeneckú kliniku M. Rusnáka v Petržalke a do nemocnice v Ružinove. Pľúcne ventilátory sú rôznych typov a zohľadňujú potreby jednotlivých nemocníc. Ventilátor vyššej a strednej triedy v nemocnici na Antolskej je súčasťou ARO a JIS oddelenia. Novorodenecký intezivistický ventilátor má pomôcť práve tým najmenším. A transportným ventilátorom bude vybavená nemocnica v Ružinove. Prenosný ventilátor pomáha pri presunoch pacientov a dodáva im potrebný kyslík. Veríme, že prístroje v tejto situácii pomôžu zmierňovať dopady ochorení a prispejú k vyliečeniu pacientov.

 

Evita V500-Savina300-OAIM 1 Babylog VN500-NKMR-Antolska1Spoločnosť Slovnaft sa aj naďalej bude snažiť pomôcť v tejto mimoriadnej situácii, tak ako to robila už aj v minulosti, keď pre bratislavskú univerzitnú nemocnicu zakúpila niekoľko unikátnych prístrojov. V tejto chvíli oceňujeme omnoho viac túto nezištnú pomoc od spoločnosti.

slovnaft