Spoločnosti IKEA, Datart a ASKO-NÁBYTEK pomáhajú Univerzitnej nemocnici Bratislava

PHOTO-2021-04-17-09-05-31
Obrázok ku správe: Spoločnosti IKEA, Datart a ASKO-NÁBYTEK pomáhajú Univerzitnej nemocnici Bratislava

Spoločnosti IKEA, Datart a ASKO-NÁBYTEK zariadili miestnosť na Urologickom oddelení Nemocnice sv. Cyrila a Metoda v Petržalke (Univerzitná nemocnica Bratislava, ktorá bude slúžiť ako oddychová zóna pre naše sestry a ostatný zdravotnícky personál. Spoločnosti IKEA a ASKO-NÁBYTEK dodali Urologickému oddeleniu potrebný nábytok a Datart zase elektroniku. Miestnosť bude slúžiť našim zdravotníkom predovšetkým ako miesto, kde si budú môcť oddýchnuť, zjesť svoje jedlo, alebo sa stretnúť so svojimi kolegami. Po dlhých a náročných mesiacoch, kedy sa aj personál Urologického oddelenia staral o pacientov s ochorením COVID-19 prichádza čiastočná úľava.
„Počty pacientov klesajú a tak si čiastočne môžu naši zdravotníci vydýchnuť, verím, že im v tomto pomôže aj táto denná miestnosť,“ povedala riaditeľka Univerzitnej nemocnici Bratislava, Renáta Vandriaková.„Ďakujeme spoločnostiam IKEA, Datart a ASKO-NÁBYTEK, ktoré sa o vybavenie tejto miestnosti zaslúžili a spríjemnili tak pracovné prostredie našim lekárom a sestričkám,“ dodala riaditeľka UNB.
,,Uvedomujeme si, že zdravotníci na Slovensku sú už niekoľko mesiacov pod obrovským tlakom a zaslúžia si našu pomoc, a tiež komfort v rámci pracoviska. Sme presvedčení, že naše spotrebiče putovali na správne miesto a zamestnancom oddelenia spríjemnia čas strávený v práci.“ povedala Sabina Boudová, marketingová manažérka DATARTu.
„V IKEA sa usilujeme mať pozitívny vplyv na spoločnosť cez podporu miestnych komunít, v ktorých pôsobíme a kde žijú naši spolupracovníci a zákazníci. V rámci tejto pomoci sme zabezpečili nábytok pre oddychovú miestnosť pre sestry.” vyjadrila sa Anna Šimončičová, líderka pre udržateľnosť, IKEA Bratislava.
„V této nelehké situaci, která se dotýká nás všech, je důležité si navzájem pomáhat. Dlouhodobě se snažíme podporovat projekty, jež se zaměřují na pomoc rodinám v nouzi, a také zdravotnická zařízení. I proto jsme se rozhodli darovat 2 velké sedací soupravy do Univerzitní nemocnice Bratislava, abychom alespoň touto formou pomohli a ulevili zdravotníkům v této exponované době,“ říká Andrea Štěpánová, marketingová riaditeľka spoločnosti ASKO-NÁBYTEK.

nabytok01

nabytok02