Spoločnosti Lidl a Kaufland venovali UNB ďalšie potrebné prístroje

c820a135-b6e2-43e5-80da-26b91eb76879
Obrázok ku správe: Spoločnosti Lidl a Kaufland venovali UNB ďalšie potrebné prístroje

Kým máme čas, musíme sa pripraviť, aj preto si ceníme nezištnú pomoc od veľkých firiem, ktoré nám pomáhajú s nákupom života zachraňujúcich prístrojov. Ďalšie dva potrebné prístroje v hodnote takmer 166 000 EUR nám darovali spoločnosť LIDL a spoločnosť Kaufland. Prístroje pôjdu do nemocnice na Kramároch, kde sa sústreďujú najťažšie prípady pacientov s pozitívnym nálezom COVID-19 a tiež do nemocnice v Ružinove.
„Táto nezištná pomoc, ktorá prichádza do Univerzitnej nemocnice v Bratislave, je nesmierna vítaná. Vďaka prístrojom sme pripravení aj na veľký objem pacientov s respiračnými problémami. Vnímame, čo sa deje u našich kolegov v zahraničí, preto čas, ktorý momentálne máme, je pre nás ten najväčší dar. Vieme sa pripraviť a tak zvládnuť tie náročné dni, ktoré nás ešte len čakajú. Rovnako by som chcela požiadať občanov, že pomoc nemusí byť len v podobe daru či financií, rovnako môžu pomôcť aj oni a to tak, že ostanú doma. Je to tá najlepšia prevencia, chránia nielen seba, ale aj nás, zdravotníkov“, zdôraznila generálna riaditeľka Univerzitnej nemocnice Bratislava Renáta Vandriaková.
CARDIOHELP je prístroj, ktorý je svojou konštrukciou najmenším ECMO systémom na svete, nezávislým na zdrojoch energie a medicinálnych plynoch a je ľahko prenosný. Je priamo určený na prácu na oddeleniach anesteziológie a resuscitácie, jednotkách intenzívnej starostlivosti, katetrizačných laboratóriách a operačných sálach. S pacientom, ktorý je napojený na CARDIOHELP, sa ľahko manipuluje a vieme zabezpečiť aj transport vozidlom záchrannej služby alebo letecky.
Generálny riaditeľ Lidl Slovenská republika Matúš Gála na margo podpory UNB povedal: „V týchto náročných časoch sa nádeje nás všetkých upierajú k zdravotníkom, ktorí robia všetko, čo je v ich silách, aby sme šíriace sa ochorenie Covid-19 zdolali. Sami to však nezvládnu, pretože aj tí, ktorí pomáhajú, potrebujú pomoc. Rozhodli sme preto sa špičkovým zdravotníkom venovať špičkové prístroje. Na jednej strane by som bol rád, keby nebolo potrebné tieto prístroje použiť ani raz, zároveň však verím, že ak to bude nevyhnutné, ECMO pomôže zdravotníkom zachrániť životy.“
„V dnešnej ťažkej situácii cítime zodpovednosť pomôcť tam, kde môžeme. Rozhodli sme sa podporiť Univerzitnú nemocnicu v Bratislave, pretože práve v hlavnom meste hrozí najvyššie riziko rozšírenia nákazy a zároveň však prístroje poslúžia pre širšiu spádovú oblasť. Veríme, že týmto darom dokážeme zabezpečiť lekárom lepšie možnosti na záchranu života pacientov v týchto mimoriadnych časoch,“ uviedol generálny riaditeľ Kauflandu Paul Pauls.
lidl01 lidl02

lidl
kaufland