UNB na Štedrý deň navštívili traja najvyšší ústavní činitelia

IMG_0009
Obrázok ku správe: UNB na Štedrý deň navštívili traja najvyšší ústavní činitelia
Prezidentka Zuzana Čaputová, premiér Eduard Heger a predseda parlamentu Boris Kollár v piatok 24. decembra navštívili priestory Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB). Zatiaľ čo prezidentka priniesla na neonatalogické oddelenie v petržalskej nemocnici personálu perníky, predseda vlády spoločne s predsedom Národnej rady SR povzbudili zdravotníkov v ružinovskej nemocnici kapustnicou a vianočným pečivom.
 
Prezidentka sa poďakovala lekárom a zdravotným sestrám za ich úsilie a prednostke Novorodeneckej kliniky M. Rusnáka SZU a UNB, a zároveň vedúcej neonatologickej časti Perinatologického centra v Nemocnici sv. Cyrila a Metoda Doc. MUDr. Darine Chovancovej, CSc. odovzdala perníky. Prezidentka priznala, že ich osobne nestihla napiecť, čo však tím doktorky Chovancovej určite chápe, nakoľko ešte aj počas Štedrého dňa slúžia v nemocnici. Zároveň popriala krásne sviatky aj pacientkam, ktoré v týchto hodinách očakávajú prírastky do svojich rodín.
 
Približne v rovnakom čase sa Eduard Heger s Borisom Kollárom rozprávali so zamestnancami Nemocnice Ružinov o problémoch, s ktorými sa vo svojej práci denne potýkajú. Premiér s predsedom parlamentu ocenili, že neúnavne zachraňujú životy aj počas najkrajších sviatkov roka. Aby im spríjemnili službu, priniesli im tradičnú vianočnú kapustnicu, a zároveň im koláčmi a inými dobrotami osladili život.
 
"Veľmi si vážime, že sa pani prezidentka s pánom premiérom a predsedom parlamentu rozhodli navštíviť práve Univerzitnú nemocnicu Bratislava a oceniť prácu našich zdravotníkov, ktorí si rozhodne zaslúžia poďakovanie. Urobili tak navyše v deň, ktorý väčšina ľudí trávi doma s rodinou.
Zdravotníci, riskujúc v týchto náročných pandemických časoch zdravie seba aj svojich blízkych, však pracujú aj na Vianoce. Symbolicky sme si tak dnes všetci spoločne pripomenuli, čo pre nás lekári, sestry, záchranári, sanitári, laboranti či lekárnici každý deň robia a že im za to patrí veľké ďakujem, a to aj odo mňa," povedal riaditeľ Univerzitnej nemocnice Bratislava Roland Schaller.
 
Okrem Schallera najvyšších ústavných činiteľov privítali aj námestníci pre zdravotnú starostlivosť MUDr. Igor Bartl za ružinovskú nemocnicu, MUDr. Pavol Sýkora, MPH za nemocnicu na Antolskej a MUDr. Alexander Mayer, PHD, MPH, MPH za nemocnicu na Kramároch.