Univerzitná nemocnica Bratislava už zaočkovala 2 838 osôb

IMG_2426
Obrázok ku správe: Univerzitná nemocnica Bratislava už zaočkovala 2 838 osôb

Univerzitná nemocnica Bratislava od 27.12.2020 očkuje proti ochoreniu COVID-19 všetkých zdravotníkov, ktorí o očkovanie prejavili záujem. Zo strany zdravotníkov je o očkovanie veľký záujem, postupujeme podľa usmernení Národnej stratégie očkovania proti ochoreniu COVID-19 v Slovenskej republike. Univerzitná nemocnica Bratislava je jedno zo štyroch vakcinačných centier v ktorej bol sprístupnený registračný formulár cez ktorý sa na každý nasledujúci deň prihlásilo 200 ľudí. Okrem osôb, ktoré sa prihlásili cez online formulár i naďalej očkujeme zdravotníkov, ktorí boli nahlásení v rámci našich interných zoznamov ešte pred spustením online registrácie.

 

„Univerzitná nemocnica Bratislava je najväčším vakcinačným centrom na Slovensku, vytvorili sme 3 pracoviská a to v Nemocnici Ružinov, v Nemocnici akad. L. Dérera na Kramároch a v Nemocnici sv. Cyrila a Metoda v Petržalke. Do 4.1.2020 sme zaočkovali 2 838 ľudí. Okrem zamestnancov Univerzitnej nemocnice Bratislava očkujeme aj zdravotníkov z Národného onkologického ústavu, Národného ústavu detských chorôb, Národného ústavu srdcovo cievnych chorôb, Univerzitnej nemocnice s poliklinikou Milosrdní bratia, Nemocnice v Malackách, zamestnancov z Úradu verejného zdravotníctva a zamestnancov kritickej infraštruktúry“, povedala riaditeľka Univerzitnej nemocnice Bratislava, Renáta Vandriaková.

 

Na očkovaní sa podieľajú mnohí pracovníci, vytvorili sme desať očkovacích tímov, ktoré v prípade potreby dokážeme personálne navýšiť.

 „Veľmi by som chcela vyzdvihnúť prácu našich zamestnancov, ktorí sa s veľkým odhodlaním zapojili do očkovania a chceli byť súčasťou tímov vo vakcinačnom centre. Ich osobné nasadenie a chuť pracovať si nesmierne vážim a ďakujem im za všetko čo pre nemocnicu a vôbec celú spoločnosť robia“, poďakovala riaditeľka Univerzitnej nemocnice Bratislava, Renáta Vandriaková.

 

Ministerstvo zdravotníctva cez víkend sprístupnilo registračný formulár na očkovanie proti COVID-19. Formulár je v súčasnosti prístupný na stránke korona.gov.sk. Určený je primárne pre zdravotníckych pracovníkov. Ďalšou pre skoré očkovanie priorizovanou skupinou pre rizikovosť svojho povolania sú napríklad zamestnanci domovov sociálnych služieb, terénni sociálni pracovníci a iné skupiny.

Do Univerzitnej nemocnice Bratislava dorazila včera už štvrtá dodávka vakcín, spolu sme tak obdržali 14 525 dávok. V očkovaní pokračujeme a našim cieľom je v zabehnutej fáze denne očkovať 1 500 ľudí.

Za mimoriadne dôležité považujem, že veľká časť zdravotníkov sa k očkovaniu postavila veľmi zodpovedne a aj takto vyslali pozitívny signál smerom k verejnosti, ktorá bude očkovaná v ďalšej fáze“, dodala riaditeľka Univerzitnej nemocnice Bratislava, Renáta Vandriaková.

 


IMG_2428

IMG_2433

IMG_2436

IMG_2439

IMG_2449

IMG_2459

IMG_2483

IMG_2486