Univerzitná nemocnica Bratislava zakúpila najmodernejšie laparoskopické veže na operáciu pacientov


UNB ročne realizuje najviac operačných výkonov na Slovensku. Vďaka našim skvelým odborníkom a ich poznatkom sa snažíme medicínu v našej nemocnici posúvať dopredu a pacientom prinášať najnovšie spôsoby liečby. Vedomosti, odbornosť a prax našich lekárov dopĺňajú aj najmodernejšie prístroje, medzi ktoré môžeme zaradiť aj 5 kusov nových laparoskopických zostáv.

Laparoskopické veže alebo zostavy poputujú do Nemocnice Ružinov, Nemocnice akad. L. Dérera, Nemocnice sv. Cyrila a Metoda a tiež do Nemocnice Staré Mesto na pracoviská chirurgie a urológie. Moderné laparoskopické veže, ktoré sme obstarali v riadnom procese verejného obstarávania sme zakúpili v hodnote 810 300 EUR. Financie na nákup nám poskytlo Ministerstvo zdravotníctva.

Výhod pri operácii s použitím týchto prístrojov je hneď niekoľko. Pacienti majú menšiu veľkosť rany, skrátenie dĺžky hospitalizácie a rýchlejšiu rekonvalescenciu. Okrem toho hojenie je rýchlejšie, menej bolestivé a v porovnaní s klasickou operatívou je pooperačná starostlivosť menej náročná, keďže pacienti sú väčšinou prepúšťaní do 48 hodín po operačnom zákroku.

Táto špeciálna laparoskopická zostava má ultra vysoké obrazové rozlíšenie svoj dokonale ostrý obraz zobrazuje na veľkom špeciálnom medicínskom monitore s uhlopriečkou . Operatérom sa teda naskytuje pohľad, akoby stáli priamo v tele človeka a svojimi inštrumentmi vykonávajú chirurgický zákrok. Táto najmodernejšia technológia umožňuje viditeľnejšie a jednoznačne identifikovať veľmi malé a jemné štruktúry, prináša dokonale ostrý obraz, realistické farby, zlepšenie priestorovej orientácie a hĺbkového efektu.

„Ide o najmodernejšiu verziu laparoskopickej veže, prostredníctvom ktorej sme schopní vykonávať miniinvazívne výkony. „Nová technika prináša detailné zobrazenie a možnosť identifikovať aj tie nejemnejšie štruktúry v tele. Operatívne riešenie s použitím novej techniky prináša pacientom okrem menšieho rizika komplikácií a väčšej bezpečnosti aj množstvo ďalších výhod. Ako pozitívum vnímajú operovaní pacienti menšiu veľkosť rany, skrátenie dĺžky hospitalizácie a rýchlejšiu rekonvalescenciu.“, dodal riaditeľ UNB Alexander Mayer.

laparoskopická zostava