Už dnes sme sadili stromčeky, aby na Vianoce rozvoňali naše nemocnice

IMG_1157
Obrázok ku správe: Už dnes sme sadili stromčeky, aby na Vianoce rozvoňali naše nemocnice
Uplynulé Vianoce sa Ministerstvo pôdohospodárstva rozhodlo darovať UNB 20 živých stromčekov. Ohlas od pacientov, ale aj zamestnancov bol veľmi pozitívny, preto sa obe strany dohodli, že v tejto spolupráci budú pokračovať a spravia z nej tradíciu.

Dosiaľ boli živé vianočné stromčeky v našich nemocniciach raritou. Zopár kusov zvykli darovať vďační jednotlivci alebo sponzori. Situácia sa mení. Pomocnú ruku podáva štát. Našim pacientom aj personálu spríjemnia pobyt v nemocnici najbližšie roky desiatky štátnych smrekov pestovaných práve na tento účel. 

V Lesnej škôlke Šajdíkove Humence v okrese Senica vysadili ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriela Matečná, štátny tajomník ministerstva zdravotníctva Stanislav Špánik, generálny riaditeľ Univerzitnej nemocnice Bratislava Miroslav Bdžoch a generálny riaditeľ Štátnych lesov SR, š.p., Marián Staník vyše 150 vianočných stromčekov.

      "Minulý rok sme začali naozaj veľmi peknú tradíciu, dávali sme do nemocníc vianočné stromčeky. Chceme ju uchovať, patrí sa aj nejaké stromy zasadiť," vysvetlila podstatu projektu ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná.
Stromčeky pôjdu najbližšie roky do štátnych nemocníc vrátane najväčšej - Univerzotnej nemocncie Bratislava. 
"Je pre mňa potešením, že sme mohli byť na konci minulého roka jednou z prvých nemocníc, ktorá získala stromčeky od ministerstva pôdohospodárstva a štátnych lesov a som rád, že táto tradícia bude pokračovať. To, čo sme dostali, môžeme dnes takto symbolicky vrátiť a priložiť aj ruku k dielu," povedal generálny riaditeľ Univerzitnej nemocnice Bratislava Miroslav Bdžoch.
      Štátny tajomník rezortu zdravotníctva Stanislav Špánik pripomenul, že pre ľudí v nemocniciach je veľmi ťažké, že sú najmä počas sviatkov odlúčení od rodiny. "Aspoň takto by sme im chceli spríjemniť tieto chvíle," uviedol.

UNB ďakuje v mene pacientov aj personálu.       

Foto: UNB
Zľava: Miroslav Bdžoch, Stanislav Špánik, Marián Staník, Gabriela Matečná