Ľudský a zodpovedný prístup na urgente a gynekológii v Ružinove


Obsah:Centrálny príjem v Ružinove som kvôli krvácaniu v tehotenstve musela za posledné 4 týždne navštíviť 2x. Našťastie, bábätko je v poriadku. Rada by som sa poďakovala sestričkám na CPO a doktorkám na gynekológii (10.poschodie) Jedna p. doktorka sa volala MUDr. Zuzana Sedliakova, druhej meno si nespomínam, ale bola rovnako milá. Blondína, ktorá ma vzala po zjavne náročnom cisárskom reze a napriek tomu našla silu dôkladné a s úsmevom ma prezrieť. Moje tehotenstvo je od začiatku problematické a keďže 1. sa skončilo potratom, som asi veľmi citlivá na každý malý problém. Ďakujem všetkým, ktorí u Váš pracujú napriek tomu, v akom stave je naše zdravotníctvo. Každý pracovník ma prijal s vážnosťou, ľudskosťou a trpezlivosťou a nikto ani na chvíľu nepodceňoval môj stav. Pravé tá ľudskosť a pochopenie je pre pacientov veľakrát viac ako samotné lieky. 
Cítila som aj previnilo, že všetci majú kopec práce a ja idem zas niečo riešiť. Rozmýšľala som, že ešte počkám do ďalšieho dňa, no strach o bábätko bol väčší. Viem, že takých mamičiek máte veľa, a verte, ani pre nás to nie je jednoduché. Každá mamička by si priala bezproblémové tehotenstvo. Realita však býva iná. A to rozhodovanie, či zostať doma ležať alebo isť na pohotovosť, je veľmi ťažké.
V každom prípade, Nemocnica Ružinov má úžasný personál. Ďakujem všetkým, ktorí zostávajú na Slovensku a veľmi si väzím pracú každého z Vás.
Prajem všetkým veľa úspechov. Pracovných aj súkromných.
S pozdravom
Veronika B.