Všetko o COVID-19

aktualneinfo covid

​​​​​​ZRUŠENÉ VÝKONY ASISTOVANEJ REPRODUKCIE

26.03.2020
V súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou prerušujeme všetky výkony asistovanej reprodukcie na I. gynekologicko-pôrodníckej klinike LF UK a UNB s Centrom reprodukčnej medicíny v Nemocnici sv. Cyrila a Metoda na Antolskej ulici až do odvolania. 
zobraziť viac ...OZNAM PRE BUDÚCE MAMIČKY

23.03.2020
Kvôli vašej bezpečnosti a bezpečnosti vašich bábätiek, sme museli pristúpiť k ďalšiemu opatreniu a to k zrušeniu možnosti partnera pri pôrode. 
zobraziť viac ...
 

NEGATÍVNE TESTY NA COVID-19 NA GYNEKOLÓGII V RUŽINOVE

23.03.2020
Lekári na Gynekologicko-pôrodníckej klinike v Ružinove majú negatívne testy na COVID-19. Gynekologicko - pôrodnícka klinika od 23.3.2020 pokračuje v poskytovaní zdravotnej starostlivosti a nie je potrebná karanténa ani lekárov ani hospitalizovaných pacientiek a rodičiek. 
zobraziť viac ...


SPOLOČNOSŤ SLOVNAFT NEMOCNICI DAROVALA PĽÚCNE VENTILÁTORY

20.03.2020
Univerzitná Nemocnica v Bratislave získala vďaka spoločnosti Slovnaft 6 nových pľúcnych ventilátorov. V súčasnej situácií je nesmierne dôležité byť pripravený na veľký nával pacientov, ktorí budú potrebovať umelú pľúcnu ventilácie. Ide o dôležité zariadenia, ktoré pomáhajú pacientom dýchať a využívajú sa aj pri zasiahnutí vírusom COVID-19. Preto za rýchlu pomoc od spoločnosti ďakujeme.
zobraziť viac ...
 

NOVÉ OPATRENIA V NAŠEJ NEMOCNICI

19.03.2020
Robíme všetko pre to, aby sme ochránili našich pacientov, ale aj našich zamestnancov. Aj preto sme prijali nové opatrenia. Sú dôležité aj preto, aby sme sa mohli pripraviť na nárast osôb s podozrením na výskyt COVID-19, ale aj na potvrdených pacientov, ktorých zdravotný stav si bude vyžadovať zvýšenú lekársku starostlivosť a hospitalizáciu.

Naše opatrenia:

- Zákaz návštev vo všetkých našich nemocniciach
- Poskytujeme len neodkladnú zdravotnú starostlivosť
- Všetci zamestnanci dostávajú už pri vstupe ochranné osobné prostriedky
- Pre pacientov platí povinné nosenie rúška
- Na Kramároch – infektológia sme začali kontajnerové triedenie pacientov
- Pripravili sme stan pre prípad udalostí s hromadným postihnutím osôb

stankramare2 unimobunkakr2

ĎAKUJEME za vašu trpezlivosť ako aj pochopenie. Len spolu to zvládneme.

adobe  Tlačová správa
 


ZRUŠENIE PLÁNOVANÝCH OPERÁCII V UNB

12.03.2020 
Zrušenie plánovaných operačných výkonov v UNB priamo súvisí s aktuálnou epidemiologickou situáciou (COVID-19). Uvedené opatrenie je v záujem ochrany vášho zdravia aj zdravia ďalších pacientov u ktorých je hospitalizácia vzhľadom k ich závažnému zdravotnému stavu nevyhnutná. Zrušenie operačných výkonov sa týka len takých výkonov, ktoré neohrozujú zdravie pacienta ani jeho zdravotný stav nezhoršujú. U pacientov, ktorých zdravotný stav je vážny (akútny) sú operačné výkony realizované, vrátane onkologických pacientov. Toto nariadenie platí do odvolania.
V prípade, že máte vopred naplánovanú kontrolu u svojho lekára a účel tejto kontroly nie je nevyhnutný, čo znamená, že neabsolvovanie vyšetrenia neohrozuje priamo váš zdravotný stav, vzhľadom k aktuálnej epidemiologickej situácii (COVID-19) kontrolu neabsolvujte a telefonicky informujte svojho lekára. Uvedené opatrenie je v záujme bezpečia, nielen vášho zdravia, ale aj zdravia našich spoluobčanov.

Prítomnosť sprievodnej osoby počas pôrodu

10.03.2020 
Vzhľadom na časté otázky týkajúce sa prítomnosti osoby počas prirodzeného pôrodu v aktuálnej epidemiologickej situácii (koronavírus) vás chceme ubezpečiť, že situácia sa na našich troch gynekologicko-pôrodníckych klinikách v tomto ohľade nemení. Prítomnosť sprievodnej osoby počas pôrodu je i naďalej povolená a pokiaľ si budúca mamička počas prirodzeného pôrodu želá prítomnosť osoby, bude jej vyhovené.  Zdravotnícky personál však z bezpečnostných dôvodov musí najskôr zmerať teplotu sprevádzajúcej osobe, pokiaľ nebude teplota zvýšená a tiež za podmienky, že sa sprevádzajúca osoba v posledných 14 dňoch nenachádzala v krajinách s výskytom koronavírusu COVID 19, bude jej prítomnosť pri pôrode povolená.
Prosím všetkých, ktorých sa to týka, aby toto opatrenie rešpektovali, pretože je to v záujme bezpečnosti budúcej mamičky aj našich zdravotníkov.
ZÁKAZ NÁVŠTEV NA VŠETKÝCH KLINIKÁCH A ODDELENIACH PLATÍ I NAĎALEJ.

Zákaz návštev v UNB !!

Od 6.3.2020, až do odvolania platí ZÁKAZ NÁVŠTEV vo všetkých našich nemocniciach.
Ďakujeme za pochopenie.